Nürburgring Dayanıklılık Serisi (NLS)’nin 5. ve 6. ayak yarışları, 10-11 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi. Seride ülkemizi temsil eden Emir Aşarı, Cumartesi günü yapılan yarışa tüm sezon yarıştığı V4 klasmanında, Pazar günü yapılan yarışta ise hem TCR hem de VT2 klasmanında katıldı.

Aşarı’nın takım arkadaşı Moran Gott, Cumartesi günü 4 saatlik mücadeleye başlayan sürücü oldu. Pole pozisyonunda start alan Gott’un, yarışın henüz başlarında Mutkurve’de motoru patladı ve aracın kontrolünü kaybeden sürücü, yarışı bariyerlerde noktaladı.

Hafta sonunun ilk yarışındaki kaza yüzünden start alamayan temsilcimiz, serideki ikinciliklerini kaybetmemek adına Pazar günü olan yarışta kendini VT2 klasmanında mücadele ederken buldu. Sıralama turlarında ilk kez kullandıkları otomobille Emir ve Moran, serinin en kalabalık klasmanında dördüncü sırayı elde etmeyi başardı. Aşarı, yarışın son bölümü için aracı takım arkadaşına devretmeden önce ikinci sıraya kadar tırmanmayı başardı.

Daha sonra TCR klasmanında tekrar direksiyona geçen Emir Aşarı, VW Golf 7 GTI TCR ile ilk kez yarıştığı bu klasmanda takım arkadaşları ile liderlik mücadelesinde yer aldı ve üçüncü sırada finişe ulaştı.  Diğer aracı ikinci sırada bitiş çizgisine getiren Moran ile birlikte Emir, tek yarışta iki farklı klasmandan iki podyum elde etmiş oldu.

Seride ülkemizi temsil eden diğer temsilcilerimiz Mustafa Mehmet Kaya ve Ersin Yücesan 5. ayakta kazaya karışan araçlarının hasar almasıyla, 6.ayakta ise mekanik arıza ile hafta sonunu puansız kapattı.

Temsilcilerimizin sıradaki yarışı, 11 Eylül tarihinde koşulacak olan 6 saatlik mücadele olacak.