2018 Türkiye Trial Şampiyonası 3.ayak yarışları 11-12 Ağusots tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK] tarafından Nilüfer Belediyesi katkılarıyla Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyonun seremonik startı Gölyazı’da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından verildi.

ATV araçlarla gösterilerin de yapıldığı törende tüm sporculara başarılar dileyen Bozbey; “Gölyazı aslında 2 bin 600 yıllık tarihe tanıklık yapmış ve bugün de 2018 Türkiye Trial Şampiyonasının 3. ayağını ev sahipliği yapıyor. Sporun kenti Nilüfer’de, sporun hemen hemen tüm branşlarına destek veriyoruz. Özellikle doğayla iç içe olan sporlar ve doğa sporlarına hem ev sahipliği yapıyoruz aynı zamanda da destek veriyoruz. Bu bölge özellikle doğa sporlarına elverişli bir alan ve sporcularımızı buraya davet ederek burada spor yapmalarına olanak sağlıyoruz. Yarış Direktörü Ertan Uçar’a ve yarışan sporcularımıza başarılar ve kazasız bir yarış diliyorum” diye konuştu.

Seremonik açılışın ardından Fadıllı Mahallesi’nde bulunan Nilüfer Belediyesi Havacılık Tesisleri‘ne geçildi. 7 takım 14 araç ve 28 sporcunun katıldığı yarışlar renkli görüntülere sahne oldu. Zorlu doğa koşullarında zamanla yarışan ekipler, izleyenlerin nefesini kesti. Sporcular, extreme offroad araçlarıyla etapları tek tek geçerek en iyi dereceyi elde etmeye çalıştı. Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde iki gün süren yarışlarının yanı sıra Doğa Sporları Festivali de gerçekleştirildi. Çadırların kurulduğu, bisiklet ve ATV araçların kullanıldığı ve doyasıya eğlenmek için paintball turnuvasının yapıldığı Doğa Sporları Festivali’nin ilk gecesinde de Grup Traffic sahne alarak şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

Seyircilerin de büyük ilgi gösterdiği organizasyon sonunda;  Adnan Ofluoğlu- Şenol Coşkun ve Oğuz Kaan Öztürk-Atilla Çakır’dan oluşan AVC Osmanlı Takımı birinciliğin sahibi oldu. Ender Altuntaş-Mithat Sönmez ve Yasin Yıldız-Mehmet Özdemir’den oluşan Nacscar Jeep takımı ikinci olurken, Şencan Özkurt-Selim Avcı ve Ahmet Kurt-Fuat Sarper’den oluşan Teleferik Offroad Team yarışı üçüncü sırada tamamladı.