2022 sezonunda Coppa Italia Turismo serisini takip edecek olan AVIS 2021 Türkiye Pist Şampiyonası Super Grup ikincisi Vedat Ali Dalokay ile Demir Eröge, serinin ilk yarışı için Floransa yakınlarında bulunan 5,24 kilometre uzunluğundaki Mugello Pisti’ne çıktı. Toplam 13 yarışın koşulduğu renkli ve heyecanlı hafta sonunda, TCR SEQ ve TCR DSG olarak iki farklı kategoride mücadele eden sporcularımız ilk yarışta beklenenin üzerinde performans gösterdi.

Bitci Racing renklerindeki Vedat Ali Dalokay yarışa genel klasmanda ve grubunda 6. sırada devam ederken sarı bayrağı geç fark eden rakibinin ani freni sonucunda önündeki araca temas etti ve radyatörü hasar aldı ve yükselen motor harareti sebebiyle pite girdi. Teknik ekip iki yarış arasındaki kısa zamanda motor haricinde hasar alan tüm parçaları değiştirip aracı yetiştirse de hararet nedeni ile hasar alan motor ancak ikinci yarışın son iki turuna kadar dayanabildi. Buna rağmen 41 araçlık start gridinin 12. pozisyonundan beşinciliğe kadar yükselerek 5. sırada finiş görmek üzereyken terk etmek zorunda kalan Vedat, izleyenlerden tam not aldı.

Takımın diğer sporcusu Demir Eröge ise Mugello’daki ilk yarışını grubunda beşinci olarak tamamladı. İkinci yarışta performansı belirgin şekilde yükselen ve yarışın büyük bölümünü genel klasmanda onbeşinci, grubunda ikinci durumda sürdüren pilotumuz, tüm yarış boyunca tampon tampona mücadele ettiği rakibinin arkadan çarpması sonucunda spin atarak geriye düştü ve ikinci yarışı da grubunda beşinci sırada tamamladı.

Serinin sıradaki ayağı 29 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde Vallelunga’da koşulacak.

Coppa Italia Turismo Yarış Takvimi

8-10 Nisan Mugello / İtalya
29 Nisan-1 Mayıs Vallelunga / İtalya
27-29 Mayıs Monza / İtalya
8-10 Temmuz Varano / İtalya
9-11 Eylül Vallelunga / İtalya
4-6 Kasım Misano / İtalya