Opel Efes Kupası'nın üçüncü ayağı “İzmir Tırmanma Yarışı” İzmir Otomobil Kulübü tarafından 28 Eylül Pazar günü İzmir'in Menemen ilçesinde, Haykıran- Çukurköy arasında yapılacak. Dumanlı dağa çıkan düzgün asfalt zemine sahip 6,2 kilometrelik yolda, 4 ayrı kategoride, iki çıkış üzerinden düzenlenen yarışta sporcular en iyi dereceye ulaşmak için mücadele edecek.

Bu bölgede ilk kez düzenlenecek tırmanma yarışının parkurunun kent merkezine yakın olması nedeniyle çok sayıda izleyicinin de bu heyecana ortak olması bekleniyor. 

İzmir Tırmanma yarışının antrenmanları 28 Eylül Pazar günü Haykıran-Çukurköy yolunda saat 11:30-12:45 arasında yapılacak. Yarışın startı ise aynı gün saat 14:30-16:00 olmak üzere 2 çıkış olarak verilecek. İzmir Tırmanma Yarışı öncesi, Opel Efes Kupası'nda Süper Kategoride Erkan Yanıkoğlu, Kategori 1'de Mehmet Can Çakar, Kategori 2'de Egemen Çivicioğlu, Kategori 3'de ise Taner Canbolat lider durumda bulunuyor.

İlk 2 yarışı geride kalan kupanın genel klasmanında ise ilk sırada Egemen Çivicioğlu yer alırken, ikinci sırada Erkan Yanıkoğlu, üçüncü sırada Mithat Diker bulunuyor.