Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilecek otomobil sporları organizasyonlarında geçerli olacak 'Ulusal Medya Akreditasyonu' için başvurular başladı. 31 Aralık 2017 tarihine kadar mahalli ve ulusal tüm organizasyonlarda geçerli olacak akreditasyonun yanısıra, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 'Günlük Medya Akreditasyonu' prosedürü de 2017 sezonu içerisinde düzenlenecek olan ulusal ve mahalli yarışlarda geçerliliğini sürdürecek.

Akreditasyon işlemleri için, aşağıda yer alan Ulusal Akreditasyon Formu’nun doldurularak aşağıda belirtilen evrakları ile birlikte en geç 03 Mart 2017 tarihine kadar [email protected] adresine e-posta olarak ulaştırılması gerekiyor. 

Ulusal yıllık akreditasyon için başvuruda bulunacak kişilerin mutlaka bir medya kuruluşuna bağlı çalışmaları gerekmekte olup; başvurular değerlendirilerek onaylanan medya mensuplarına gerekli evraklar, numaralı medya yelekleri ve Güvenlik El Kitapçığı TOSFED merkez ofisinde gerçekleştirilecek eğitim sonrasında teslim edilecektir. 

Akreditasyon için ek'teki formla birlikte gönderilmesi gerekli evraklar

a) Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu,

b) Dijital ortamda vesikalık fotoğraf,

c)  Basın Kartları (Sarı Basın Kartı veya kurum kimlik kartı),

d) Yayın hakkındaki bilgiler (tirajı, yayın periyodu, yayın ağı gibi),

e) 2016 sezonunda otomobil sporlarına ilişkin yapılmış haberler,

f) Temas kurulabilecek bir faks numarası ve e-posta adresi,

g) Ayrıca gazetecilerin başvurularında son 12 ay içerisinde yazı, makalelerinin yer aldığı yayınların adları, haber sayısı ve yayınlandığı tarihlerin listesi verilmelidir.