Türkiye Otokros Şampiyonası’nın 3. Ayağı Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından 6-7 Kasım 2010 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan Dünya Ralli Şampiyonası Özel Seyirci Etabı´nda gerçekleştirilecek.

Yarış öncesi yapılacak olan tanıtım çalışmalarında ise başrole Pegasus Racing adına yarışacak ve Temmuz ayında İstanbul’da yapılan ERC Boğaziçi Rallisi birincisi olan Luca Rossetti damgasını vuracak. Rossetti ‘nin Avrupa Ralli Şampiyonası’ndan sonra katıldığı ilk organizasyon olan otokrosta Abarth Grande Punto S2000’i ile hayranlarını buluşturacak.

Hafta sonu koşulacak olan yarışın basın toplantısı 6 Kasım Cumartesi günü saat 18.30’da Minicity’de yapılacak. Basın toplantısının ardından saat 19:30’da Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen pilotlarımız ve Luca Rossetti seremoni startının ardından özel şovlarla Beach Park’ı kuş bakışı gören varyantlarda muhteşem bir ambiyans yaratacaklar.
Yarışmanın idari ve teknik kontrolü ise 7 Kasım Pazar günü saat 08.00-09.00’da Otokros parkurunda yapılacak.

Daha önce WRC Türkiye Rallisi’nde kullanılan seyirci özel etabında düzenlenecek olan yarış, saat 10.00’ da antrenman ve sıralama turları ile başlayacak. Sıralama seansının ardından çiftli kalkış usulüne göre pilotlar kategorilerinde dereceye girmek için parkura çıkacaklar.

Pazar günü saat 19.00’da düzenlenecek ödül töreninin ardından finalde Luca Rossetti otomobil sporlarına gönül verenler ile buluşacak.

Yarışla ilgili detaylara www.amk-tr.com sayfasından ulaşabilirsiniz.