İKİDE İKİ..

İstanbul Ralli Şampiyonası’nda ikinci ayağın galibi Lassa Rally Team adına Mitsubishi Evo 9 ile yarışan Serhat Öztemir – Ünal Tezer’in oldu. 21 Aralık 2008 tarihinde koşulan ilk ayağın da galibi olan Öztemir – Tezel, böylece ikide iki yapmış oldular. Castrol’ün ana sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Ralli Şampiyonası’nda 11 Ocak 2009 Pazar sabahı 10:30’da Doğuş Power Center’ın otoparkında kurulan servis alanından start alan ekipler, sırasıyla Castrol 1, İSOK 1 ve Castrol 2’yi geçerek günün ikinci servisine girdiler. Daha sonra geçilen Castrol 3 ve İSOK 2 etaplarıyla finişe ulaşan ekipler ikinci ayağı tamamlamış oldular.

Belgrad ormanı ve çeresinde geçilen iki farklı beş özel etaptan oluşan ikinci ayakta yekipler toplam 46.20 km özel etap geçtiler. Toplam 173.59 km’den oluşan İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağında start alan 36 araçtan 24 araç finişe ulaştı. Geçtiğimiz yarışın birincisi Serhat Öztemir – Ünal Tezer bir birinciliğe daha imza atarken finişe ikinci ulaşan isim Mitsubishi Evo 9 ile yarışan Cenk Ceyişakar – Kenan Ergin oldu. Ancak Ceyişakar’ın klasman dışı yarışması yüzünden ikinci ayağın ikincisi EVO 8 ile yarışan Ömer Erdem – Erhan Akpınar oldu. Erdem – Akpınar ilk ayağı üçüncü sırada bitirmişti. 11 Ocak 2009 tarihinde koşulan ikinci ayağı üçüncü sırada tamamlayan ekip ise Mitsubishi Evo 9 ile Parkur Racing adına yarışan Can Çelebi – Burak Erdener oldu.

Oldukça soğuk ve kısmen yağıişlı bir havada koşulan yarışta, Castrol tarafından oluşturulan seyirci noktalarında yarışseverler hem güzel bir haftasonu geçirdiler hem de ücretsiz imkanlarla ağırlılar.
Gün sonunda dereceye giren yarışmacılar, Doğuş Power Center içinde bulunan AutoMotion’da düzenlenen ödül töreni ile kupalarını aldılar.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası, 6 yıldır Castrol’ün sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından organize ediliyor. 3 ayaktan oluşan İstabul Ralli Şampiyonası’nda üçüncü ve son ayak 25 Ocak 2009 Pazar günü koşulacak.