İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından bu yıl 11. sezonu düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği 31 Ekim Cumartesi günü Davutpaşa Volkan Işık Arena’da yapılan 6. Ayak yarışı ile tamamlandı. 12 takımın katıldığı toplam 6 saatlik yarışta sezon birinciliği için Kuzey Yıldızı ve RSM Racing arasında büyük mücadele yaşandı. RSM Racing günü birincilikle bitirip genel klasmanda aradaki 3 puanlık farkı kapatmasına rağmen, sezon birinciliğini averajla Kuzey Yıldızı kazandı. Team46 ise sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Sezonun son yarışına Genel Klasman’da Kuzey Yıldızı 336 puanla lider, en yakın rakibi RSM Racing ise 333 puanla ikinci durumda başladı. Son yarışta alınacak puanlar 2015 Sezon Birincisi’ni belirleyecekti. Beklendiği gibi 2 iddialı takım arasında büyük çekişme yaşandı.

Sıralama turlarında RSM Racing ilk sırayı alarak avantaj elde etti. İkinci sırayı Alfa EEKT alırken lider Kuzey Yıldızı üçüncü sırada yer bulabildi. Kuzey Yıldızı ilk etabın başında yaşadığı kaza, RSM Racing ise pit çıkışında Safety Car periyoduna yakalanması nedeniyle zaman kaybettiler. Etap sonunda Gold Line Game Over birinci olurken Team46 ikinciliği, Game Over Silver Line üçüncülüğü aldı. RSM Racing dördüncü, Kuzey Yıldızı ise beşinci oldular. En hızlı tur zamanını ölçülebilen turlar içinde 38,420 saniye ile Game Over Gold Line takımından Burak Kocamangil yaptı. Ancak arıza nedeniyle tüm turlar elektronik olarak ölçülmediğinden, kurallar gereği best time puanı verilmedi. Bu sonuçlardan sonra sezonun bitmesine 2 etap kala RSM Racing aradaki farkı 2 puana indirdi.

2. etapta şampiyonluk adayları arasında büyük çekişme yaşandı. Etap sonunda damalı bayrağı ilk gören Kuzey Yıldızı olurken, RSM Racing ikinci, Team46 üçüncü sırada bitirdi. Etabın en hızlı tur zamanını RSM Racing 38,217 saniye ile yaptı ve best time puanını aldı. Böylece son etap öncesi Kuzey Yıldızı’yla RSM Racing arasındaki fark 4 puana çıktı.

Son etap sezon birincisini de belirleyen etap olarak büyük heyecan yaşattı. RSM, Kuzey Yıldızı ve Team46 arasında son turlara kadar büyük çekişme yaşandı. Etabı RSM Racing birinci, Kuzey Yıldızı ikinci, Team46 üçüncü bitirdi. Best time puanını da RSM Racing 38.284 saniye ile alınca 2 takımın puanları eşitlendi. Ancak sezon içinde daha çok etap birinciliği olan Kuzey Yıldızı averajla genel klasmanda sezonu birinci sıradaydı. Yarış sonunda itirazlar sonrasında Spor Komiserleri Kurulu kesin neticeleri açıkladı ve Kuzey Yıldızı gün ikincisi olarak sezon birinciliğine ulaştı.

Gün sonunda RSM Racing birincilik, Kuzey Yıldızı ikincilik, Team46 üçüncülük kupalarını aldılar. Teşvik kategorisinde ise günün birincisi Gama EEKT takımı oldu. Honey Badgers ikinciliği, Deniz Yıldızı üçüncülüğü aldı. 

Sezonun en başarılı 2 takımı Kuzey Yıldızı ve RSM Racing’in büyük çekişme içinde olmaları bekleniyor ama aynı puanla bitirecekleri tahmin edilmiyordu. 11 yılda ilk kez ilk 2 takım sezonu aynı puanla bitirerek bir nevi şampiyonluğu paylaştı. Kurallara göre 6 birinciliği olan Kuzey Yıldızı, 5 birinciliği olan RSM Racing önünde kupanın sahibi oldu. Kuzey Yıldızı böylece üçüncü kez arka arkaya sezon birinciliğini alan ilk takım oldu. Sezona iyi başlayan ancak daha sonra düşüş yaşayan Team46 ise sezon üçüncülüğünü kazandı.

Teşvik kategorisinde ise Deniz Yıldızı sezonu birinci olarak tamamlarken, Gama EEKT ikinciliği, Honey Badgers üçüncülüğü alan ekipler oldu.