İstanbul Motorsporları Kulübü ( İMK) tarafından 09 – 10 Ağustos 2008 tarihlerinde organize edilen Türkiye Karting Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı İzmit Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. Büyük bir çekişme içinde geçen yarışlarda oldukça heyecanlı anlar yaşı.
ICA, ICAJ ve MİNİ kategorilerinin yanında Petrol Ofisi 25 Küçük Adam ise sezonun 3.ayak yarışında puan için mücadele ettiler. Türkiye Karting Şampiyonası 4.ayağında Cumartesi serbest antrenmanlar, resmi antremanlar ve sıralama turları, Pazar günü ise yine resmi antrenmanlar, ısınma turları ve son olarak yarış gerçekleştirildi.
Kategori ICA 1’inci ve 2’nci yarışın galibi Batu Ergökçen, Kategori ICAJ 1’inci ve 2’nci yarışın galibi Kaan Önder, Kategori Mini 1’inci ve 2’nci yarışın galibi Emir Kalafatoğlu, PO Cup 1’inci yarışın galibi Doğukan Atar ve PO Cup 2’nci yarışıngalibi ise Melih Kağan Kotil oldu.
Cumartesi günü 25 Küçük Adam’ın ikinci antrenmanlarının hemen başında yaşanan üzücü olay sonucu yaralanan İrem Güneş yapılan ilk müdehalenin ardından hemen hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu hergün daha iyiye doğru giden İrem’e ve ailesine TOSFED ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.