2015 Türkiye Karting Şampiyonası’nda sezon galası 28-29 Mart tarihlerinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi. Yarış öncesi Körfez Pisti'ni ziyaret eden TOSFED Başkanı Metin ÇEKER, sezon açılışı öncesinde tüm sporculara hediyeler vererek başarılar diledi.

Mini 15 tur, Formula Junior 20 tur ve Formula Senior ile Formula Master ise 24 turluk 3 yarış üzerinden koşulan 1.ayak yarışında Mini kategoride Pars Erdem birinci, Ömer Asaf Kolot ikinci ve Zekai Özen üçüncülüğü kazanan sporcular oldular. Formula Junior kategoride ise Mert Dalkıran birinciliği kazanırken, İzel Karasu ikinciliği elde etti. Formula Senior kategorisinde 3 ayakta da birinciliği kazanan Berkay Besler birinci, Mehmet Dalkıran ikinci ve Muratcan Eğilmez de üçüncü sırada podyumu oluşturdular. Master kategoride ise Süleyman Sırrı Kolot birinciliği ve Mehmet Yaman da ikinciliği kazandı.

​Toplam 6 ayaktan oluşan Türkiye Karting Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışları 09-10 Mayıs 2015 tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlenecek.