Türkiye Karting Şampiyonası 6. Ayak yarışları İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü organizasyonuyla 18-19 Ekim tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde yapılacak. TKŞ ile birlikte Rotax Max Challenge 5.ve 6. ayak yarışları da koşulacak.

Türkiye Karting Şampiyonası’nın bir önceki yarışı aşırı yağmur nedeniyle yarıda kalmış ve ertelenmişti. İlk 4 ayağın sonuçlarına göre Mini’de Zekai Özen, Formula Junior’da Mert Dalkıran, Formula Senior’da Berkay Besler ve Formula Master’da Mehmet Yaman lider durumda bulunuyorlar.

Rotax Max Challenge 2014 Kupası’nda ise 6 yarış yapılacak ve sezon birincisi belli olacak. Bu sene ilk defa 2 vitesli 32 hp Rotax DD2 motorlarla yapılan RMC’de, ilk 12 yarış sonunda Orçun Aydemir 403 puanla lider. Lideri 391 puanla Berk Durak izliyor. Üçüncü sırada ise Master pilotu olan Mehmet Çınar 375 puanla yer alıyor. RMC final yarışları sonunda DD2 Senior ve DD2 Master kategorilerinde birinci olan pilotlar Kasım ayında İspanya’nın Valencia kentinde yapılacak Rotax Max Challenge Grand Final’e katılma hakkı kazanacaklar.