Klasik Otomobil Kulübü’nün uzun senelerdir organize ettiği ve bu sene 17.si düzenlenecek olan uluslararası nitelikteki “West Anatolian Historic Rally”, bu yıl 16-19 Mayıs 2014 tarihlerinde Ege Bölgesi’nde düzenlenecek. Her yarışında bir sosyal sorumluluk kampanyası düzenleyen Klasik Otomobil Kulübü, bu yarışta Soma faciası kurbanı işçiler ve aileler adına yarışacak ve Ralliden elde edilecek gelir Soma’da ölen işçilerin ailelerine bağışlanacak.Kuşadası-Söke-Torbalı-Selçuk etabında 2 gün boyunca sürecek 17. West Anatolian Historic Rally’e, her biri adeta sanat eseri değerinde 44 klasik otomobil katılacak.Shaia Hotels-Kuşadası Golf&Spa Resort sponsorluğunda gerçekleşecek olan ralli, ilk gün Kuşadası Golf&Spa Resort’dan start alacak Kuşadası-Seferihisar arasında yapılacak.

İkinci gün gene Kuşadası Golf&Spa Resort’dan başlayacak 2. etap, Kuşadası-Selçuk çevresinde gerçekleşecek. Sabah 11:00’de start alacak olan rallinin finish’i ilk gün saat 19:00, ikinci gün saat 17:00 olacak. Yarışma sonuçları ve ödüller 18 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.Kulüp yetkilileri bu yıl 19-20 Nisan’da düzenlenen ve rekor katılımın olduğu Bahar Rallisi gibi, bu yarışa da etkin bir katılım olacağını, Ege bölgesinde çok sayıda klasik otomobil tutkununun bulunduğunu ve bu kez İstanbul dışından da yoğun talep beklediklerini ifade ediyorlar.

Yarışmanın tüm duyurularını Soma faciası ile birlikte değiştirerek Soma’lı işçilere ve ailelerine ithaf eden Klasik Otomobil Kulübü sloganını “Soma için yarışıyoruz” olarak değiştirdi.

Organizasyon Komitesi, 17.West Anatolian Historic Rally’de yine muhteşem yeni araçların izlenebileceği ve katılacak araçlar arasında Mercedes Benz, Ford, Buick, Chevrolet, Mercury, Plymouth, Cadillac, BMW, Alfa Romeo, Porshe, Citroen, WV,  Rolls Royce markalı ve her biri adeta filmlerden, romanlardan, belgesellerden fırlamış otomobillerin yer alacağını belirtiyorlar.