“9. Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi” Esbaş ana sponsorluğunda 18 Mayıs’ta İzmir’de start alıyor. Hepsi birbirinden yaşlı ama bir o kadar da değerli ve sahipleri için paha biçilemez 50’ye yakın klasik otomobil 4 gün boyunca İzmir’e görsel bir şölen katmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda uluslararası bir kimlik kazanan 9.Batı Anadolu Rallisi’ne bu yıl komşu ülke Yunanistan, yaklaşık 15 aracıyla katılıyor.Klasik Otomobil Kulübü tarafından bu yıl 9.’su düzenlenecek olan Batı Anadolu Rallisi, ESBAŞ – Ege Serbest Bölge İşletmesi ana sponsorluğunda, 18-21 Mayıs tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

Organizasyona İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra BMW Özgörkey, Casa Mobilya, Crowne Plaza, İzmir Sanayi Odası, Kahve Dünyası ve Rain yardımcı sponsor olarak destek verecekler.Yarışın seremonial startı 18 Mayıs’ta Alsancak İskelesi önünde saat 17:00’de verilecektir. 7 yıl Bodrum’da düzenlenen Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi, İzmir Valiliği’nin yakın ilgisi ve desteği, ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kaya Tuncer’in maddi katkıları ile geçtiğimiz yıl İzmir’e alındı.

9. Batı Anadolu Rallisi, 4 yarıştan oluşan 2006 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası’nın ikinci ve en önemli ayağı olma özelliğine de sahip. Yerli ve yabancı yaklaşık 50 AraçTakım’ın yarışacağı ralliye 1931–1979 arası yıllarda üretilmiş, fabrika çıkış startlarına uygun olan araçlar, üretim yıllarına göre 3 kategoride katılıyorlar.Ralli 20 Mayıs akşamında İzmir Crowne Plaza Hotel’de yapılacak ödül töreniyle son bulacak.