Klasik otomobil tutkunları, Güral Sapanca Klasik Otomobil Rallisi kapsamında Güral Sapanca Wellness Park’ta bir araya geldi.Klasik otomobil meraklılarını bir araya getirerek, 1990 yılında kurulmasından bu yana 300’ü aşkın üye sayısına sahip olan Klasik Otomobil Kulübü, yemyeşil doğası, keyifli atmosferiyle Güral Sapanca Wellness Park Otel’de keyifli bir hafta sonuna imza attı.

16 Nisan Cumartesi sabahı gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından Güral Sapanca Wellness Park’ın önünden start alan ralliye otomotiv sektörünün önde gelenleri; klasik otomobil müze sahipleri ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

1930 modelden 1970’li yıllara kadar farklı modellerde 38 klasik aracın yarıştığı Güral Sapanca Klasik Otomobil Rallisi´ni 1959 model Volkswagen marka araçlarıyla yarışan Sinan Evman ve yardımcı sürücüsü Seyhan Atay birinci olarak tamamladı.

K. Sinan Dündar ve Sedef Dündar ikilisi 1974 model Porsche 911 S Targa ile ikinci, 1971 model BMW 2002 ile pilot Rahim Ambardani ve Şeyda Ambardini ekibi üçüncü oldu.

Belirlenen 68 kilometrelik etaptaki sabit hız testi ile yarış parkurunu tamamlamaya çalışan klasik otomobil tutkunlarının arasında ünlü perküsyon ustası Burhan Öcal da vardı.

Öcal, Güral Sapanca Klasik Otomobil Rallisi´ne 1970 model Ford Galaxie 500 ile katıldı.Otel bahçesinde yapılan slalom ve fren gösterisinin tamamlanmasıyla ödül törenine geçildi.