15 -17 Mart 2018 tarihlerinde Bulgaristan Kırcali‘de organize edilen 2019 Kardjali Offroad Fest, 6 ayrı kategoride farklı ülkelerden 92 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi.  Türk sporcular geçtiğimiz yıl olduğu gibi organizasyona büyük ilgi gösterdi ve 15 Türk ekip sezonun ilk startını Bulgaristan’da aldı…

Oldukça zorlu geçen ve bazı ekiplerin mekanik sorunlar nedeniyle tamamlayamadığı 3 günlük yarış sonunda Özgür Yaprak-Ozan Yağcı ekibi Land Rover Freelander araçları ile rally raid kategorisini üçüncü sırada tamamlayarak podyum yapan tek Türk ekip oldu. Aynı kategorideki bir diğer Türk ekip Edip Kurdoğlu-Şener Uludağ da Mitsubishi Pajero ile dördüncülüğü elde etti.

Expert Prototype kategorisinde Emirhan Kutlu-Ali Çapan prototip araçları Incubo ile yedinci sırada finiş görürken, Kaan Cihangir-Ayhan Kutlu Jeep CJ8 ile aynı kategoride onuncu oldu. Expert Modified kategoride Mehmet Becce-Hüseyin Afşar ekibi Suzuki Jimny ile yedinciliği elde ederken, Cenk Gürpınar-Deniz Dağlı ekibi Suzuki Jimny ile sekizinciliğin sahibi oldu.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.