2018 karting sezonu, geçen yıl kaybettiğimiz karting ve otomobil sporcusu Berat Türker anısına düzenlenen 2018 Mahalli Kış Kupası ile başlıyor. Tuzla Motorsporları Kulübü tarafından 2 ayak olarak düzenlenen kupanın ilk yarışı 18 Şubat 2018 Pazar günü Tuzla Karting Pisti’nde düzenlenecek.

2017 sezonunda Türkiye Şampiyonası yarışlarına ev sahipliği yapan Tuzla Şelale Park içindeki 900 metrelik pistte 18 Şubat ve 11 Mart tarihlerinde koşulacak yarışlar ücretsiz olarak izlenebilecek.

Mini, Junior, Senior, Master ve DD2 kategorilerinde sporcuların mücadele edeceği kupada, antrenman ve sıralama turlarından sonra 2 yarı final yarışı ve son olarak final yarışı yapılacak. Yarı final ve finalde alınan puanların toplamı günün sıralamasını belirleyecek. Sıralama turları saat 10.00’da, yarışlar ise saat 11.20’de başlayacak.

BERAT TÜRKER

Genç yaşta aramızdan ayrılan Berat Türker otomobil sporları kariyerine karting ile başladı. Uzun süre Türkiye Karting Şampiyonası, Rotax Max Challenge Türkiye ve İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği’nde yarıştıktan sonra karting kariyerine İtalya ve İngiltere’de devam etti. Türkiye’ye döndükten sonra Clio Cup’ta ikinci olan Berat Türker, son olarak ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ organizasyonunda ilk 40’a girerek finale kalmıştı.