Ünye Yunus Emre Offroad Kulübü tarafından Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi ve Ünye Yunus Emre Derneği  katkılarıyla düzenlenen Yunus Emre Karadeniz Offroad Kupası 4. Ayak yarışı, 14 Kasım pazar günü gerçekleştirildi. Yunus Emre Yılı Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ünye’nin Sahilköy Mahallesi’nde bulunan havaalanı arazisinde düzenlenen yarışta Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan ve Gürcistan’tan da sporcuların yer aldığı toplam 27 araç ve 54 sporcu mücadele etti.

Heyecan dolu yarışlara Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. 3 etap olarak koşulan ve binlerce kişi izleyici tarafından heyecanla takip edilen yarışı Doğukan Pekal-Batuhan Pekal ekibi kazandı.

Ödül töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kıymetli ve eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek “Çok keyifli yarışlar izledik. Bazen yüreğimizi ağzımıza getirdiniz desek yeridir. Bütün yarışçıları tebrik ediyoruz. Burada emeği geçen, organizasyonun oluşmasına katkı sunanlara teşekkür ediyoruz. Yeni bir yılda yeni bir organizasyonda hep beraber buluşmayı diliyorum” dedi.

Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan da yaptığı konuşmada “Yunus Emre’nin çok güzel bir sözü var. Allah dostu; Ben gelmedim dava için, benim işim sevgi için. Dost’un evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim diyor. 2008 yılında yakmış olduğumuz gönül meşalemiz ilk önce tüm Karadeniz bölgesine, daha sonra tüm Türkiye’ye ve şimdi ise Gürcistan ve Azerbaycan’a ulaşmıştır. Gürcistan ve Azerbaycan gönül köprüsü hayırlı olsun.” dedi.