2023 Karadeniz Offroad Kupası’nın Ünye’de üçüncü ayağı Ünye Yunus Emre Offroad Spor Kulübü tarafından 07-08 Ekim tarihlerinde Sahilköy Mahallesi Havaalanı mevkiindeki ÜNOFF Parkurunda gerçekleşti.

32 araç ve 64 sporcunun mücadele ettiği organizasyon offroad severlerden çok büyük ilgi gördü. Organizasyon kapsamında Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Ünyeli öğrencilerin yapay zeka ile ürettikleri Teknofest’te derece almış drone ve insansız robot projeleri de sergilendi. Ayrıca askeri amaçlı yerli ve milli teknolojik ürünler de izleyicilerle buluştu.

Oldukça renkli ve çekişmeli geçen yarış sonunda; Genel klasman birinciliğini Doğukan Pekal – İlkgün Yurdakul ikilisinin kazandığı yarışta, genel klasman ikincisi ve sınıf 4 birincisi Mustafa Saray – Samet Zurnacı, genel klasman üçüncüsü ve Sınıf 2 birincisi Şehmus Oğuz – Harun Ulusoy oldular. Tarık Yılmaz – Ahmet Yıldız’ın Sınıf 3 birincisi ve Hüseyin Kurucu – Hasan Cebeci’nin de Sınıf 1 birincisi olarak tamamladığı yarış kalabalık bir seyirci kitlesi tarafından heyecanla takip edildi.

ÜNOFF Kulüp Başkanı Alper Argan yaptığı açıklamada; “Offroad yarışımızı kazasız belasız tamamlamış olduk. Ama offroad deyince geçmişte ata sporumuz olan at yarışlarını, yayla gezileri, safari programlarının yanı sıra bugün teknolojinin gelişmesi ile birlikte araçlarla yapılan offroad yarışlarının da ciddi adrenalin yükseltisine hep birlikte şahit oluyoruz. Bugünde gerçekten kalp atışlarımızın hızlandığını ağzımızın açık bırakıldığı anlara ve yüreğimizin neredeyse duracak dereceye geldiği heyecanlı noktaları hep birlikte izledik. Gerçekten yarışmacıları kulüp olarak tebrik ediyoruz. Bizlere çok keyifli ve aynı zamanda da heyecanlı bir yarışma izlettiler.” dedi.