2022 Karadeniz Offroad Kupası Gala Gecesi, 28 Ocak 2023 Cumartesi akşamı, Trabzon Maçka’da gerçekleştirildi. Giresun Offroad Kulübü, Fatsa Offroad Kulübü, Ünye Yunus Emre Offroad Kulübü ve Ardeşen Offroad Kulübü tarafından düzenlenen ve 4 yarıştan oluşan kupada dereceye giren sporcular gecede ödüllerini aldılar.

Organizasyon öncesi 2017 yılında hain terör kurşunu ile şehit olan Eren Bülbül’ün kabri ziyaret edildi. Dereceye giren sporculara ödüllerini Maçka Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Adıgüzel, Maçka Emniyet Müdürü İsa Kilim, Maçka Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nevzat Beldiz ve Akçaabat Esnaf Kefalet Odası Başkanı İsmail Bulut takdim etti.

Gecede, 2022 Karadeniz Offroad Kupası’nı genel klasman birincisi olarak tamamlayan Gürsel Akın-Birol Çoruhlu, Sınıf 2 Birincileri Bayram Topal-Hatice Hilal Özdemir, Sınıf 3 Birincileri Şevki Sakız-Yunus Güneş ve Sınıf 4 Birincileri Fatih Solmaz-Murat Solmaz birincilik ödüllerini aldılar.  Ayrıca geceye katılan TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı adına organizatör kulüp başkanlarına ve 2022 Karadeniz Offroad Kupası’nda görev alan üst düzey görevlilere teşekkür plaketlerini takdim etti.