2018 Karadeniz Offroad Kupası ilk yarışı, Fatsa Offroad Kulübü (FATOFF) organizatörlüğünde Ordu Valiliği, Fatsa Kaymakamlığı ve Fatsa Belediyesi himayelerinde 21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde Ordu İli Fatsa ilçesi Liman karşısı mevkiinde gerçekleştirilecek.

Karadeniz bölgesinin en büyük otomobil sporları organizasyonu olan Karadeniz Offroad Kupası bu yıl 4 ilin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İlk yarışmanın startını verecek olan Fatsa Offroad Kulübü görkemli bir açılışla sezona hazırlanıyor.

Yarışma direktörü Burak DURAN yaptığı açıklamada “ Karadeniz Offroad Kupası 8. Sezonunda yöre halkıyla offroad tutkumuzu paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. 8 yıldır devam eden bu büyük organizasyonda bu yılın en iddalı yarışmasını için hazırlanıyoruz. Çamuruyla meşhur Fatsa etabında tüm offroad severlere adrenalin dolu dakikalar yaşatmak için son hazırlıklarımızı da tamamladık. Çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen Ordu valiliği, Fatsa Kaymakamlığı, Fatsa Belediye Başkanlığı ve offroad sporuna katkılarıyla bizleri yücelten değerli sponsorlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

22 Temmuz 2018 Pazar günü saat 12:00’da Fatsa Limanı karşısı mevkiinde start alacak yarışmada offroad tutkunlarını bol çamurlu ve adrenalin dolu bir etap bekliyor olacak.