Türkiye Offroad Şampiyonasının 3. ayak yarışı, 28-29 Eylül tarihlerinde Karabük Üniversitesi arkasında yer alan Çamlıköy köyü mevkindeki parkurda gerçekleştirildi. Karabük Offroad Kulübü (KARDOFF) tarafından Karabük Valiliği katkılarıyla düzenlenen organizasyon 4 ayrı sınıfta 28 araç 56 sporcunun katılımına sahne oldu.

Kalabalık bir seyirci kitlesi tarafından heyecanla takip edilen organizasyonda, sürücüler iki gün boyunca zorlu etapları geçmek için kıyasıya mücadele etti. Yarış sonunda genel klasman ve sınıf SSV birincisi Çağdaş Çağlar-Ertuğrul Danışment ekibi olurken, Guseppe Simose Agazzi-Oytun Albayrak genel klasman ikincisi ve Sınıf 4 birincisi, Mehmet Vurulmuş-Mehmet Gözetleyen ekibi de genel klasman üçüncüsü oldu.  Yarışın takımlar birinciliğini TR-Extreme elde ederken Sınıf 1’de Şehmuz Oğuz-Selman Aybar, Sınıf 2’de Serkan Sivri- Ali Seyda Kıvrak ve Sınıf 3’te de Ergün Çirkin-Bekir Sami Başkal ekipleri birincilikleri paylaştılar.

Organizasyon sonunda dereceye giren sporcuların ödüllerini Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin verdi. KARDOFF tarafından da Vali Gürel, Belediye Başkanı Vergili, Emniyet Müdürü Tuğ, Alay Komutanı Yılmaz ve katkı veren diğer protokol üyelerine teşekkür plaketi verildi.