2018 Türkiye Offroad Şampiyonası 6. yarışı  kısa adı KARDOFF olan Karabük-Safranbolu Doğa ve Otomobil Sporlar Arama Kurtarma Derneği tarafından 27-28 Ekim tarihlerinde Karabük Üniversitesi arkasında belirlenen parkurda yapılacak. Karabük Valiliği ve Safranbolu Kaymakamlığı katkılarıyla gerçekleşen organizasyonda farklı illerden 22 araç ve 44 sporcu 4 ayrı kategoride mücadele edecek.

27 Ekim Cumartesi günü saat 12:30’dan itibaren 16,4 km uzunluğundaki mukavemet etabını 3 kez geçerek günü tamamlayacak olan ekipler, zorlu doğa şartlarına mücadele ederek en kısa sürede hatasız bir şekilde parkuru tamamlamaya çalışacaklar.

28 Ekim Pazar günü ise saat 11:30’dan itibaren 9 km. uzunluğundaki seyirci etabını 4 kez geçecek olan ekipler dik tırmanış ve inişler, su geçişleri olan etapta izleyenlere dolu anlar yaşatacaklar. Bu etap saat 11.30’dan itibaren TRT SPOR kanalında canlı olarak ekrana gelecek…

Sezonun sondan bir önceki yarışı olması nedeniyle, hem genel klasman, hem de sınıflardaki puantaj açısından büyük önem taşıyan yarışın büyük çekişmeye sahne olması bekleniyor.