19. Atatürk Kupası Uluslararası Kuzey Kıbrıs Rallisi öncesi basın toplantısı düzenlendi…

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) birlikte organize edecekleri 19. Atatürk Kupası Kuzey Kıbrıs Rallisi öncesi düzenlenen basın toplantısına Lassa Ralli Takımı (LRT) adına mücadele edecek olan Serkan Yazıcı-Egemen Ertük, Hasan Özseyhan-Özden Yılmaz ikilileri ve KKTOK Başkanı Zeki Topcu katıldılar. LRT’nin ortak görüşü takıma puanlar kazırıp Türkiye’ye geri dönmek olurken, ralli severlerin keyifle izleyecekleri bir yarış olacağınıda dile getirdiler.

Başkan Topcu yaptığı kısa konuşmada,
“19.sunu düzenleyecek olduğumuz Atatürk Kupası Uluslararası Kuzey Kıbrıs Rallisi için oldukça heyecanlı olduğumu dile getirmek isterim. TOSFED ile birlikte hareket ederek yapacağımız bu güzel organizasyonda Lassa Ralli Takımı gibi büyük bir ekibide ülkemizde konuk etmekten dolayı ayrı bir keyif içerisindeyim. Oldukça çekişmeli geçeceğini düşündüğüm bu büyük yarış öncesi gerek TOSFED gerekse KKTOK’ndan görev alacak ve katkı koyacak olan herkese şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Tüm ralli severleri usta pilotlara destek vermek adına Cumartesi ve Pazar günleri özel etaplara davet ediyorum. Herkese başarılar diliyorum.” dedi.

2000-2001 ve 2004 yılı Türkiye Ralli Şampiyonu Serkan Yazıcı ise,
“Uzun bir aradan sonra KKTC‘nde start alacak olmayı dört gözle bekliyorum. Takımım bana Kıbrıs’a gidiyoruz dediği zaman ayrı bir heyecan yaşadım. Kıbrıs’ın yeri benim için çok ayrı çünkü buradan aldığım puanlarla Türkiye Ralli Şampiyonluğumu ilan etmiştim. Buraya takım olarak finişe ulaşıp kazanmaya geldik. KKTC’nde ralliye olan ilgi bayağı fazla ve birçok rallisever ben buraya gelmeden önce mail yoluyla bana güzel mesajlar gönderdiler. Açıkcası buranın ateşli izleyicilerini özlediğimi ve onlar için start alacağımı söylemek isterim. Herkesi bizi izlemek üzere etaplarda görmeyi ümit ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

LRT’nin KKTC’li sürücüsü Hasan Özseyhan, sorun yaşanmadığı takdirde takım olarak 1 ve 2. sırada yarışı tamamlayacaklarını söyledi. Kendi evinde ve seyircisinin önünde start alacak olmanın heyecanı içerisinde olduğunu dile getiren genç pilotumuz, “Yeni co-pilotum Özden Yılmaz ile de uyumlu bir ikili oluşturacağımız inancındayım” dedi. Ayrıca KKTC’nde daha birçok iddialı yerel pilotun olduğunuda söyleyen Özseyhan, yarışa katılacak olan herkese başarılar dileyerek ralli severleri bu heyecana ortak olmak üzere etaplara davet etti.