Ege Asal Metal sponsorluğunda Aydın Otomobil Sporları Kulübü'nün düzenlediği İzmir Otokros Kupası ödül töreni Elma Standart Club'da gerçekleştirildi. Toplam 4 kategoride 12 sporcunun ödül aldığı tören DJ Resin Ferdi ile müzik dolu bir gecede yapıldı. Sporcuların heyecanının gözlerinden okunduğu ödül töreninde, coşku dolu ve eğlenceli görüntüler yaşandı. 

AYOSK Başkanı Kuvvet Erim'in açılış konuşmasıyla başlayan gecede, kupaya olan katkılarından dolayı Mithat Diker'e teşekkür  plaketi verilirken, Cem Doğrular'ada ''En İyi Genç Performans'' ödülü verildi.

Kategori 1'de Alper Akgün birincilik, Bedri Kolsallayan ikincilik, Burak Güngör'de üçüncülük kupalarına kavuştu. Kategori 2'de ise Yiğit Yalçın birincilik, Bahadır Sevinç ikincilik ve Gizem Görgün Başar üçüncülük ile kadınlar birinciliği kupalarını aldı. 

Otokros yarışlarında performansı dikkat çeken Tibet Arbak Kategori 3'de birincilik kupasını kaldıran isim oldu. İkincilik kupası Göktuğ Tuncay'a giderken, Mustafa Sözkesen üçüncü olarak podyumu tamamlayan isim oldu. Kadınlar kategorisinde ikincilik kupasını Funda Oral, üçüncülük kupasını da Şebnem Kara aldı. 

Davetliler tarafından büyük beğeni toplayan ödül töreninde geç saatlere kadar geride kalan yarışlar ve 2017 sezonun da İzmir'de yapılacak organizasyonlar konuşuldu.