Opel Efes Kupası'nın üçüncü ayağı İzmir Otomobil Kulübü tarafından İzmir'in Menemen ilçesinde yapıldı. Sert rüzgarlı bir havada gerçekleştirilen İzmir Tırmanma Yarışı’nda, yarış severler parkuru boş bırakmadılar. 4 ayrı kategoride iki çıkış üzerinden düzenlenen organizasyon izleyicilerin de yoğun ilgisine sahne oldu.

Haykıran-Çukurköy arasında 6,2 kilometrelik asfalt parkurda, yarış öncesi gerçekleştirilen antrenman turları sırasında Mithat Diker'in otomobilinin aks kesmesi, Şükrü Kızılkaya'nın otomobilinin conta yakması sonucu iki pilot yarışta start alamadı.

2 çıkış üzerinden yapılan antrenman turlarının ardından saat 14.30’dan itibaren pilotlar zamana karşı yarıştılar. 13 yarışmacının mücadele ettiği yarışta, Kategori 1’de Sinan Özdil, Kategori 2'de Ege Asal Motor Spor'dan Alper Akgün, Kategori 3'de aynı takımdan Erdal Oral ve Süper Kategori’de de Erkan Yanıkoğlu birincilikleri paylaşan isimler oldular. Renault Clio Sport ile Erkan Yanıkoğlu ilk çıkıştaki 3.05.68'lik derecesiyle günün en iyi parkur zamanı kupasını da kazandı. Bayanlar klasmanında Ege Asal Motor Spor'dan Yonca Güngör birinci oldu. Takımlar kupasında da Ege Asal Motor Spor podyuma birinci olarak çıktı.

Dört ayaktan oluşan Opel Efes Kupası'nın ilk üç ayağı İzmir'de yapıldı. Bu yılın son ayağı ise 25-26 Ekim 2014‘te Kayseri'de Erciyes’te düzenlenecek olan Cumhuriyet Rallisi olacak.