Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nunorganize ettiği ve 4 -6 Nisan tarihleri arasında koşulan uluslar arası İstanbul Rallisi ikinci ve son gün 9 özel etabın geçilmesiyle sona erdi. Yağışla birlikte oldukça zorlanan ekipler nefes kesen bir mücadele sergilediler. Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC), Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) ve Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın sezon açılış rallisi olan İstanbul Rallisi’nin ikinci gününde ekipler yaklaşık 102 kilometrelik parkuru tamamlayarak Pendik Servis Alanı’nda finişe ulaştılar.

Sezonun bu ilk rallisinde zafer, Luca Rosettinin oldu. İtalyan pilot, Peugeot 207 S2000 ile lider başladığı son günün altı özel etabı sonunda da rakiplerine fırsat vermedi ve 22,9 saniye farkla podyuma birinci sırada çıktı. Diğer bir Peugeot 207 S2000 pilotu ve geçen yılın galibi Nicolas Vouilloz ise, mücadele etmesine rağmen aradaki farkı kapatamadı. Fiat takımının genç pilotu Anton Alen ise Gre Punto S2000i ile son etapta gerçekleştirdiği atakla rakibi Travaglia’yı geride bırakmayı başardı ve üçüncülüğü elde etti.

İlk gün yaşadığı şanssızlıklardan sonra iki kez lastik patlatan ve23ncü sıraya gerileyen ve yaptığı ataklarla , 7nci sıraya kadar yükselenVolkan Işık, finişie en iyi Türk pilotu olarak ulaştı. Fiatın genç pilotların Yağız Avcı ve Fatih Kara ise 9 ve 10uncu olarak klasma ilk 10a girebilen diğer Türk pilotlar oldular.