Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan 38. İstanbul Rallisi Michal Solowow’un zeferiyle sonuçlandı. 2 gün boyunda 15 özel etap geçen yarışmacılar 250.09 km’si özel etap olmak üzere toplam 705.92 km yol kat ettler.

Özellikle son üç etapta nefes kesen mücadelede Luca Betti SS13’de takla atarak yarış dışı kalınca liderlik el değiştirdi ve Peugeot 207 S2000 pilotu Solowow 38. İstanbul Rallisi’nde finişe ilk ulaşan ekip oldu. Podyumun ikinci ve üçüncü basamağında ise iki Türk ekip yer aldı. Parkur Racing adına yarışan Yağız Avcı – Ersan Alkır, yarış boyunca göstermiş oldukları istikrarlı çizgiyi korudular ve 38. İstanbul Rallisi’ni ikinci sırada tamamladılar. Mitsubishi Lancer Evo 9 ile yarışan Dağhan Ünlüdoğan – Ahmet Sami Can ise ralliyi üçüncü sırada tamamlayan ekip oldu.

Ciddi bir katılımın olduğu N4’de ilk üç genel klasmanla aynı kaldı. A7’de ise ilk iki sırada Castrol Ford Rallye Sport Türkiye pilotları yer aldı. Emre Yurdakul – Burak Erdener, hem genel klasman 10’unculuğunu hem de A7 birinciliğini aldı. Burcu Çetinkaya – Bahadır Gücenmez ise genel klasmanda 11’,nci olurken A7’de ikinciliği aldı. A7’de üçüncülük ise Ford Fiesta ST ile yarışan Cengiz Kabatepe – Bora Kabatepe’nin oldu.N3’de ise ilk sırada Ünal Şenbahar – Emire Cantürk yer aldı.

38. İstanbul Rallisi’nde Solowow aldığı birincilikle Avrupa Ralli Şampiyonası’nda 15 puan kazanarak ERC Genel Klasmanı’nda ilk sıraya yükseldi. Yağız Avcı ise Türkiye Ralli Şampiyonası’na lider olarak başlamış oldu.

İstanbul Ralli toplu sonuçları için tıklayın

Historic Rally toplu sonuçları için tıklayın

Yarışın fotoğrafları için tıklayın