2018 İzmir Kupası sezonu, 4 Kasım Pazar günü düzenlenen sprint tırmanma yarışı ile son buldu. Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından Ege Asal Metal sponsorluğunda Bornova, Işıkkent’te düzenlenen Işıkkent Sprint Tırmanma Yarışı,  2.500 metre uzunluğundaki toprak zeminli parkurda 2 çıkış üzerinden gerçekleştirildi.

Uzun bir süre sonunda ilk kez geçen sene düzenlenen toprak tırmanma yarışında bu yılda müthiş bir rekabet yaşandı. Kategori 1 de ilk çıkışta Mithat Diker, Kuvvet Erim’in 2 saniye önünde yer aldı. İkinci çıkışta adeta kanatlanan Mithat Diker 2.04,7 lik derecesi ile tüm sürücüler arasındaki en iyi zamanı elde ederek birinci oldu. Günün en hızlı ismi olan Diker 2018 İzmir Kupası’nda ikinci olurken, Aydın Millet Vekili olan aynı zamanda aktif sporcu olarak yarışlara katılan Kuvvet Erim’de bu yarışı ikinci sırada tamamlayarak İzmir Kupası’nda Kategori 1 de üçüncü oldu. Bu yarış öncesi birinciliğini garantileyen Tolga Tezeken yarışa katılmadı.

İzmirli genç yetenek Cem Doğrular Almanya da eğitim gördüğü için bu yarışta start alamamasına rağmen toplam 30 puanla 2018 İzmir Kupası’nı Kategori 2 de birinci olarak tamamladı. Kupada ilk kez start alan Alper Akgün her iki çıkışta kategorisinin en iyi zamanını elde ederek birinci oldu. Bu yarış öncesi kategori 2 de dördüncü sırada yer alan Levent Şapçılar günü ikinci olarak tamamladı ve kupada ikinci sıraya yükseldi. Otomobilindeki mekanik sorunlarla sıkıntı yaşayan Engin Berkan günü ve kupayı üçüncü olarak tamamladı. Kategori 2 de dördüncü olan Merve Akyıldız Kadınlar kategorisi birincisi oldu.

Uzun bir aradan sonra yeniden parkurlara dönen Muzaffer Doğrular gençlere şans tanımadı ve her iki çıkışıda birinci sırada tamamlayarak Kategori 3 de birinci oldu. Eren Durmaz ikinci olurken ilk kez start alan Şahin Kılıç ise üçüncü oldu. İzmir Kupasında bu kategoride Bahadır Sevinç birinci, Eren Durmaz ikinci ve Levent Ceylan üçüncü olarak sezonu noktaladı. Daha önceden Kategori 3 kupasını garantileyen Bahadır Sevinç Işıkkent Tırmanmada Kategori 4 de start aldı. Bahadır Sevinç ilk kez bir yarışa katılan rakiplerini geride bırakarak birinci olurken aynı zamanda günün en iyi ikinci zamanını elde etti. Duhan Alşan ikinci, Yasin Türkan üçüncü oldu.