2012 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın üçüncü ayağı Ege Otomobil Sporları Kulübü  (EOSK) tarafından 27 Mayıs Pazar günü Aydın – Denizli karayolu üzerindeki İsabeyli’de gerçekleştirilecek.

Deneyimli bir yarışcı olan İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim´de yarışın iddialı isimleri arasında yer alıyor.  Bu yıl yedincisi yapılacak İsabeyli Tırmanma Yarışı’nda Kuvvet Erim, aracı Subaru Impreza ile ilk üç için yarışacak. İsabeyli-Çobanlar Köyü arasındaki 6 km uuznluğundaki asfalt parkurda iki çıkış üzerinden yapılacak yarışın teknik kontrolü 26 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00 – 17:00 saatleri arası İsabeyli´de yapılacak.

27 Mayıs Pazar günü İsabeyli´deki Opet Benzin İstasyonu’ndan hareket edecek otobüsler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsabeyli Yerleşkesine de uğrayarak yarışı izlemek isteyenleri ücretsiz olarak parkura taşıyacak. Otobüsler saat 11:00’den itibaren 20´şer dakika aralıklarla start saatine kadar yarış parkuruna seyirci taşıyacak.

Beş farklı kategoride yapılacak İsabeyli Tırmanma yarışının antrenmanları 27 Mayıs Pazar günü saat 10:00-11:30 arasında yapılacak. Yarışın startı ise aynı gün saat 13:30 ve 15:30 olmak üzere 2 çıkış olarak verilecek.

Şampiyonanın üçüncü yarışı öncesi, Ahmet Salih Kandemir, Kadir Murat Altıntaş, Alkan Erden, Cenk Ocakoğlu ve Cem Acar kategorilerinde lider durumda bulunuyor. İsabeyli Tırmanma yarışında, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Aydın´dan toplam 23 yarışmacı mücadele edecek. Ulusal Şampiyonanın yanı sıra Ege Kupası´na da iki katsayı üzerinden puan verecek, İsabeyli Tırmanma Yarışı beldenin eşsiz doğal güzelliğinde koşulacak. İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim yaptığı açıklamada bu yıl beldede yedinci kez bir Türkiye Tırmanma Şampiyonası ayağı düzenlemenin sevincini yaşadığını tüm yarış severleri beldeye beklediklerini kaydetti.