2014 Türkiye Pist Şampiyonası’nda Intercity Istanbul Park 5. ayak yarışları 01-02 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Organizasyon kapsamında Gürcistan’dan 15 araçlı Formula Alfa ve 10 araçlı Legends Cars yarışları da izleyenlere keyifli bir hafta sonu yaşattı.

01 Kasım Cumartesi günü koşulan Türkiye Pist Şampiyonası Maxi Grup 1.yarışında Ülkü Motorsport takımından Ümit Ülkü birinci, aynı takımdan Ali Özerinç ikinci ve Loft T-max Racing Team'den Ayhan Germirli üçüncü olurken, Super Grup 1.yarışında Borusan Otomotiv Motorsport'tan Levent Kocabıyık birinci, Ahmet Mutlubaş ikinci ve yine Borusan Otomotiv Motorsport'tan Fatih Ayhan üçüncülüğü elde etti.

Organizasyonun ikinci günü koşulan Türkiye Pist Şampiyonası Maxi grup 2.yarışı ise Go Motorsports takımından Yadel Oskan, Ülkü Motorsport takımından Ali Özerinç ve yine aynı takımdan Ümit Ülkü sıralaması ile sona ererken, Super Grup 2.yarışında ise sıralama Borusan Otomotiv Motorsport takımının üç pilotu Levent Kocabıyık, Aytaç Biter ve Fatih Ayhan şeklinde oldu. Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Levent Kocabıyık bu yarışın ardından sezonun bitimine 1 yarış kala Super Grup Şampiyonluğu'nu ilan ederken, Maxi Grup'ta şampiyon 22-23 Kasım'da yine Intercity Istanbul Park pistinde yapılacak olan final yarışında belirlenecek.

Gürcistan’dan gelen konuk sporcuların mücadele ettiği Formula Alfa’da Mevlud Meladze, Legends Cars'da ise Shota Abkhazava birincilikleri elde eden isimler oldular.