İzmir Motorsporları ve Otomobil Kulübü (İMOK) tarafından İzmir Ekonomi Üniversitesi Otomobil Sporları Topluluğu işbirliği ile gerçekleştirilen “Neden Güvenli Sürüş, Nedir bu Otomobil Sporları” söyleşisi öğretim görevlileri ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir katılımcı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

İMOK üyelerinden moderatör Hakan Akman yönetiminde, yönetim kurulu üyeleri Orçun Nural, Haldun Karakoç ve Erkan Yanıkoğlu ile yapılan söyleşide, öğrencilere yol ve trafik güvenliği konuları ile normal araçların yarış araçları ile farkları konusunda temel bilgiler verildi. Gençlerin trafik kültürü konusunda, doğru bilinçlenmesi sağlamaya yönelik yapılan sunumla, trafik ve otomobil ile ilgili doğru bilinen yanlışlar anlatılırken, risklerin tanınması ve kaçınılması gibi temel konular ele alınarak, araç dinamikleri ve otomobile hakimiyet konularında farkındalık çalışması yapıldı.
Otomobil sporlarına adım atmak isteyen gençlerin için yarış otomobillerinin güvenliği, normal araçlardan farklılıkları, hazırlanan görseller ile paylaşıldı. Sunumun sonundaki soru cevap bölümünde doğru cevabı veren öğrenciler Pirelli’nin şapka hediyeleri verildi. Katılımcılar söyleşi sonrası kampüs içine getirilen yarış otomobilini inceleme fırsatı buldu.

Sosyal bir kulüp olma bilincini her zaman öne koyan İMOK, ülkemizdeki trafik kazalarının oluşmasını önlemeye karşı yapılan farkındalık çalışması ve motor sporlarına gerek yarışmacı gerek görevli olarak yeni isimler kazandırmak hedefli eğitimlerine 2020 yılında da İzmir ve yakın çevresinde devam edecek.