Balkan Ralli Kupası ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan ve Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından 45 ekibin katılımıyla düzenlenen Rally Phrygia, historic rally klasmanında da büyük çekişmeye sahne oldu.

Motor hacimlerine göre Kategori 1 ve Kategori 2 olarak ayrılan 35 yaş üzeri ralli otomobilleri arasında en hızlı ekip, Murat 131 ile yarışan Levent Gür-Oytun Albayrak ekibi oldu. Gür-Albayrak aynı zamanda Kategori 1 birinciliğine de uzanırken, benzer bir 131 ile yarışan Gerçek Sunman-Bahar Sunman ekibi de historic klasmanında ikinciliğin sahibi oldu. Kısa bir aradan sonra 1968 model BMW 2002 Ti ile yeniden şampiyonaya dönen Haydar Güçlü-Hakan Kanca ekibi de üçüncülük podyumuna çıkarken aynı zamanda Kategori 2 birinciliğinin sahibi oldu.

VW Golf GTI MK1 ile Nüvit Karakaşlı-Tuğkan Erden genel klasman dördüncüsü ve Kategori 1 üçüncüsü olurken, ilk ralli startını alan Parkur Racing’den Üstün Üstünkaya-Özden Yılmaz ekibi Ford Escort MKII ile beşinciliği ve Kategori 2 ikinciliğini kazandı. Opel Kadett D ile Yılmaz Köprücü-Özcan Opçin ve BMW 315 ile Uygar Birgili-Deniz Gümüş ise yarışı tamamlayamayan ekipler oldular.