Büyük bir çekişmeye sahne olan Hırvatistan Delta Rallisi’ni Bulgar sürücü Krum Donchev kazandı.

İlk dört sürücünün tamamının etap kazandığı ve ralliye liderlik ettiği yarışta, Krum Donchev ve Petar Yordanov çifti üçüncü günde en hızlı isim olarak genel klasman liderliğini de elde etti.

Son etaba lider olarak gelen şampiyona lideri Michal Solowow, Donchev’e 4,5 saniye kaybedince yerini koruyamadı ve yarışı ikinci olarak tamamladı. Podyumun üçüncü basamağındaki isim ise İstanbul’daki büyük kazasının ardından şampiyonaya geri dönen Luca Betti oldu. Yarışın ilk ve ikinci ayaklarını lider olarak tamamlayan Corrado Fontana, Pazar günü her iki bölümde de yanlış lastik seçiminin kurbanı oldu ve neredeyse 3 dakika kaybederek yarışı dördüncü sırada tamamladı.

Deneyimli Nicola Arena’nın co-pilotluğunda yarışan genç İtalyan sürücü Di Benedetto beşinci olurken, altıncı Romanyalı sürücü Valentin Porcisteanu’yu, ERC’deki ilk yarışına çıkan İsviçreli Swiss Brian Lavio izledi. İlk 8’deki son isim ise Macaristan’dan János Szilagyi oldu.
İki çeker klasmanında en hızlı isim Andrea Torlasco’ydu. Todor Slavov ikinci olarak kürsüye çıktığı yarışta Antonin Tlustak üçüncülüğü elde etti.

Geride kalan 4 yarışın ardından Michal Solowow 34 puanla liderliğini sürdürürken, Hırvatistan rallisinin galibi Krum Donchev’ın 29 puanla klasman ikinciliğini pekiştirdi. Corrado Fontana ise bu ikiliyi 22 puanla takip ediyor.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nda Sezonun beşinci yarışı Belçika Ypres Westhoek Rallisi 19-20 haziran tarihleri arasında koşulacak.