Dünya Rallikros Şampiyonası´nın dördüncü yarışı 28-29 Haziran tarihlerinde Finlandiya´nın Kouvola Pisti´nde gerçekleştirilecek. Dünya Şampiyonası içinde tek marka kupası olarak organize edilen RX Lites da, Finlandiya´da sezonun üçüncü yarışına çıkacak.Avitaş´ın desteği ve Toksport WRT renklerinde bu büyük rekabet içinde yer alan genç pilot Yiğit Timur da Finlandiya´da ilk iki yarıştan elde ettiği tecrübelerle bu kez podyum için yarışacak.

İlk 3 yarış sonrasında sıralamada lider durumda bulunan İsveçli Sebastien Eriksson ve en yakın takipçisi Richard Göransson´un Finlandiya´da yarışmayacak olmaları, puantaj tablosunda büyük değişiklikler olacağının göstergesi.

NTVSPOR CANLI YAYINLAYACAK28 Haziran Cumartesi günü serbest antrenmanlar ve iki grup sıralama turunun ardından Pazar günü yine sıralama turu, yarı final ve final olarak gerçekleşecek programda pilotlar her bir aşamada elde edecekleri puanların toplamıyla hafta sonunu en kazançlı şekilde bitirmeye çalışacak.Dünya çapında 55 TV kanalının canlı yayınıyla milyonlarca izleyiciye ulaşan Dünya Şampiyonası´nın Türkiye yayınını NTV Spor üstlenmiş durumda.

RX Lites final yarışı 29 Haziran Pazar günü saat 16:00´dan itibaren NTV Spor´dan canlı yayınlanacak.“DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER”“Değerli puanlar toplayıp, şampiyonada ilk üçe girmeye çalışacağım. Rekabet çok yüksek ve rakiplerimin hepsi çok yetenekli ve inanılmaz hızlı. Ancak ben de her yarış daha da hızlanıyorum ve artık podyum için hazır olduğumu hissediyorum.

Finlandiya yarışı benim ve takımım için çok önemli, buradan elde edeceğimiz puanlar serinin kalan yarışları için çok kritik hesapların yapılmasına neden olacak.” diyen Yiğit ekliyor : “Böylesine yüksek rekabetin olduğu Dünya Şampiyonası arenasında Türk seyircilerin ve motorspor severlerin desteği çok önemli. Gerek sosyal medyada ve gerekse ekranları başında izleyen, destek veren herkese teşekkürler.”