2018 Karadeniz Offroad Kupası 3. ayak yarışı Giresun Offroad Kulübü tarafından 23 Eylül 2018 Pazar günü Giresun’da gerçekleştirildi. Kıran kırana mücadeleler yaşanan orgnizasyon adrenalin dolu görüntüleri ile izleyenleri coşturdu.

16 araç ve 32 sporcunun katıldığı yarışta bol çamurlu anlar seyircilere zevkli dakikalar yaşattı. İlk Startı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlu’nun verdiği yarışmada 8 ilden yarışmacılar ve seyirciler yer aldı.

Yarış sonunda Sınıf 1 de Onur CANBAZ – Fuat BEZÖLÇEN ikilisi, Sınıf 2 de Şevki SAKIZ – Yunus GÜNEŞ ikilisi, sınıf 3 te Sinan ÇELEBİ – Cengiz KESİCİOĞLU İkilisi ve sınıf 4 te de Ahmet Kadir KÖSE – Volkan KABA ikilisinin birinci olduğu yarışmada genel klasman birincisi Ahmet Kadir KÖSE – Volkan KABA, genel klasman ikincisi Sinan ÇELEBİ – Cengiz KESİCİOĞLU ve genel klasman üçüncüsü ise Naim FELEK – Yavuz KUTLU ikilisi oldu.

Karadeniz bölgesinin en büyük motor sporları organizasyonu olan Karadeniz Offroad Kupası 4. Ayağı 24 Kasım 2018 de  Sinop’ta düzenlenecek yarış ile son bulacak.