Milli karting sporcumuz Berkay Besler, 2015 sezonunda Avrupa’da Intrepid şase ile yarışacak. 09-15 Şubat tarihlerinde İspanya’da yapılan Rotax Max Euro Challenge Winter Cup yarışında yeni şaseyi denemek ve yeni sezon öncesinde antrenman yapmak için start alan Berkay ve ekibi, sonuçtan son derece memnun kaldı. Milli Sporcumuzun test amaçlı katıldığı bu yarışta elde ettiği dereceler de hayli dikkat çekiciydi.

Campillos pistinde 18 farklı ülkenin en iyi sporcularının mücedele ettiği yarışta, 22.sıradan start alan Berkay Besler, müthiş bir performans ortaya koydu. 34 pilotun yarıştığı Winter Cup Final ayağında yoğun trafiğe rağmen 12 sıra yülselme başarısı gösteren Milli Sporcumuz, en iyi 3.zamana da imza attı. Berkay elde ettiği bu sonuçla 2015 sezonuna hazır olduğunu gösterdi.

Bu arada yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Berkay, geride bıraktığımız haftasonu teknik ekibi ile birlikte İtalya’daydı. Cumartesi ve pazar gününü full antrenmanla geçiren Milli Sporcumuz, çok iyi zamanlar çıkardı. Uluslararası arenadaki rakiplerine oranla çok daha az yarış ve antrenman yapma şansı bulabilen Berkay Besler, 2015 sezonu için oldukça umutlu. Berkay, hedefinin her yarışta ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak olduğunu söyledi.