Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı ve son ayağı olan Ford Otosan 26. Kocaeli Rallisi 01-02 Kasım 2008 tarihlerinde Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından gerçekleştirilecek.

1 Kasım Cumartesi günü Outlet Center’dan saat 11.00’de verilecek start ile başlayacak ve startta Sayın Güler Sabancı’nın da bulunacağı 2008 sezonunun son rallisi olan Ford Otosan 26. Kocaeli Rallisi için geri sayım başladı.

Ford Otosan 26. Kocaeli Rallisi için 5’i mahalli,7’si klasik olmak üzere toplam 49 kayıt açıklı. Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nda geçen 5 ralli sonunda puan durumuna bakıldığında heyecanın doruğa çıktığı 2008 sezonunun son rallisinde rekabetin ne kadar zorlu olduğu görülüyor. Eski Türkiye Şampiyonlarından ve Lassa Rally Team adına yarışan Serkan Yazıcı, topladığı 70 puan ile lider konumdayken, Fiat Motorsports Turkey adına yarışan genç isim Fatih Kara, 64,5 puanla şampiyonluk şansını koruyor. Takımlar şampiyonasında ise Lassa Rally Team 204,55 puan ile 126 puana sahip en yakın rakibi Yurtiçi Kargo Rally Teamin önünde lider konumda yer alıyor. Üçüncü sıradaki Delta Sportun ise 98 puanı bulunuyor.

Tamamı toprak parkurlarda geçilecek 128,40’ı özel etap olmak üzere toplamda 376, 27 km olan yarış, birinci gün, Orman ve Çenedağ özel etaplarının ikişer kez geçilmesinden sonra Otosan özel etabının da geçilmesi ile tamamlanmış olacak. İkinci gün ise Ayvazpınar ve Aytepe özel etaplarının ikişer kez geçilmesiyle tamamlanacak rallinin finish’i 2 Kasım Pazar Outlet Center’daki podyumda 16.52’de gerçekleşecek.

Ford Otosan 26.Kocaeli Rallisi ile ilgili detaylı bilgilere rallinin resmi sitesi www.kosder.org.tr adresinden ve Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın resmi web sitesi olan www.arkasotomotivtrs.com ‘dan alınabiliyor.

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonasının resmi internet sitesi olan“www.arkasotomotivtrs.com” şampiyonanın her rallisine olduğu gibi 26. Ford Otosan Koceli Rallisi için de özel bir çalışmaya imza atarak interaktif Google Map hizmetini, Seyirci Kılavuzunu ve özel etap haritalarını sitenin harita ve seyirci sayfalarında kullanıma açtı. Toplam 15 sayfalık Seyirci Kılavuzunda her etabın start ve finiş noktasının yanı sıra etabı izlemek için en güzel noktaların tarifleri de yer alıyor. Etaba ulaşımda kolaylık sağlaması için geçeceğiniz her kavşağın fotoğrafının da yer aldığı Seyirci Kılavuzunda uydu fotoğrafı üzerine yerleştirilmiş ralli etaplarının yanı sıra klasik harita üzerinde de ralli etaplarını inceleyebilirsiniz.