Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı “Ford Otosan 25. Kocaeli Rallisi” 08.09.2007 Cumartesi günü saat 11:00’da Outlet Center’dan start alıyor. Çeyrek asrı tamamlayacak Kocaeli Rallisi’nin yine heyecan ve sürpriz mücadelelere sahne olması bekleniyor…

Ford Otosan 25.Kocaeli Rallisi, Ford Otosan ana sponsorluğunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Fuarı, Outlet Center, Cembey Turizm,Castrol Edge ve Best fm co –sponsorluklarında, Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından organize ediliyor.

Bu sezon farklı olarak Ford Otosan 25. Kocaeli Rallisi toprak parkurlarda koşulacak. Cumartesi 11:00 itibari ile etaplara doğru yola çıkacak otomobiller 129,36 özel etap olmak üzere toplamda 257,42 km yol katederek finişe ulaşacaklar.

Bu seneki bir diğer önemli yenilik ise gelenekselleşen Işıktepe Seyirci noktasından ayrılarak, Castrol Edge Özel Seyirci Etabı’nın parkura dahil edilmesiyle, yaşanıyor. Meraklılara farklı bir nokta ve ambiansla seyir imkanı sağlayacak Castrol Edge Özel Seyirci Etabı, 8 Eylül Cumartesi saat 12:18 te ve 9 Eylül Pazar günü ise saat 14:50’de geçilecek.
TRT1 ekranlarından da canlı yayınlanacak özel seyirci etabının ve Ford Otosan 25.Kocaeli Rallisi ilişkin tüm detaylara ise www.kosder.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla