Türkiye Karting Şampiyonası 5. Ayak yarışı İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından 3 Ekim 2015 Cumartesi Körfez Pisti’nde yapıldı. Formula Senior’da Berkay Besler, Formula Masters’da Mehmet Yaman ve Mini kategoride Zekai Özen günü birincilikle tamamladı. Rotax Max Challenge DD2 kategorisinde günü birinci tamamlayan Berk Durak sezon birinciliğini de garantiledi ve Türkiye’yi Portekiz’de yapılacak olan RMC Grand Final’de temsil etme hakkını kazandı.

Formula Senior kategorisinde Berkay Besler günün 3 yarışını da kazanmayı başardı. Uşak yarışının başarılı ismi Mert Dalkıran 2 ikincilikle günü ikinci sırada tamamlarken, bir ikincilik ve iki üçüncülük alan Muratcan Eğilmez günün üçüncüsü oldu. Besler şampiyona puantajında liderliğini, Dalkıran ise ikinciliğini sürdürdü.

Formula Masters kategorisinde Mehmet Yaman 3’de 3 yaparak günün birincisi oldu ve genel klasman liderliğine yükseldi. 2 yarışta ikinci olan Süleyman Kolot günü ikinci, 1 yarışta ikincilik alan İbrahim Erkan günü üçüncü olarak tamamladı. Sezon finali öncesinde şampiyona puan durumunda Mehmet Yaman liderliğe yükselirken, Süleyman Kolot ikinci sıraya geriledi ancak ikiliyi sadece 7 puan ayırıyor.

Mini kategoride ise 7 pilot arasında büyük çekişme yaşandı. İlk 2 yarışı Zekai Özen, son yarışı Pars Erdem kazandı. Ömer Asaf Kolot da bu iki pilotla büyük mücadele verdi. Gün sonunda Zekai Özen birinci, Pars Erdem ikinci, Ömer Asaf Kolot üçüncü oldu. Klasmanda ise Pars Erdem liderliğini sürdürdü. Erdem’i Özen ve Kolot izliyor.

Rotax Max Challenge DD2 kategorisinde Berk Durak 3’de 3 yaparak hem gün sonu birinciliğini aldı, hem de genel klasmanda sezon birinciliğini garantiledi. DD2 kategorisinde Gülhüseyn Adbullayev 2 ikincilik ve 1 üçüncülük alarak günü ikinci bitirdi. 1 ikincilik 2 üçüncülük alan Kerem Zengin günün üçüncüsü oldu. Bu sonuçlardan sonra DD2 Masters kategorisinde Kerem Zengin, Mehmet Çınar’ın 3 puan önüne geçti ve klasman birinciliğine yükseldi. Teşvik kategorisinde bu yarış tek kalan Güney Altuner, centilmence yarıştı ve topladığı puanlarla RMC Teşvik kategorisinde sezon birinciliğini garantiledi.

Türkiye Karting Şampiyonası’nın 6. Ve son ayağı 17-18 Ekim’de Körfez Pisti’nde yapılacak.