Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, ülkemizin kanayan yarası trafik sorununa kalıcı bir çözüm için, gençlerin trafik kültürü konusunda doğru bilinçlendirilmeleri amacıyla, FIAT Motorsporları işbirliği ile üniversitelere yönelik bir seminer programını hayat geçirdi.

Bugüne kadar Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilen eğitim seminerlerine, 28 Şubat Çarşamba günü Bursa’da Uludağ Üniversitesi’nde devam edilecek. Otomotiv Bölümü Konferans Salonu’nda saat 15.00’de başlayacak olan seminerden sonra Fiat Motorsporları yarış otomobilleri ve sporcuları öğrencilerle buluşacak.

Fiat Motorsporları Türkiye sürüş eğitmenleri, trafik ve otomobille ilgili doğru bilinen yanlışları, araç dinamiklerini, otomobile hakimiyeti, risklerin tanınması ve kaçınılması gibi temel konuları interaktif bir ortamda katılımcılara aktarıyor. Ayrıca programa katılan Fiat Motorsporları Türkiye sporcuları da, soru cevap bölümünde bilgilerin pekiştirilmesine katkıda bulunuyorlar.