Edip Yaşar Kurtoğlu anısına düzenlenen 2022 Extreme Kupası’nın beşinci ve son yarışı 24-25 Aralık tarihlerinde Bolu Offroad Kulübü (BOLOFF) tarafından organize edilecek.

Bolu Çakmaklar mevkiinde yer alan BOLOFF offroad parkurunda koşulacak sezonun son yarışı her iki gün de saat 12.00’de başlayacak. İki ayrı kategoride 13 araç ve 26 sporcu mücadele edeceği organizasyonun ilk gününde, 17 kapıdan oluşan 1,2 kilometre uzunluğundaki BOLOFF etabında kozlarını paylaşacak olan ekipler, pazar günü de 14 kapıdan oluşan 1,1 kilometre uzunluğundaki EXTREME etabını en kısa sürede hatasız tamamlayabilmek için ter dökecekler.

Saat 16.00’daki ödül töreni ile son bulacak organizasyon ile ilgili bir açıklama yapan BOLOFF Başkanı Burhan Turan, “TRAKOFF Kulüp Başkanı, Tekirdağ il temsilcisi ve sporcu kimliğiyle sevilen bir isim olan ve geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Edip Yaşar Kurtoğlu’nun anısına gerçekleştirilen bu yarışlarda, birbirinden değerli sporcular yine Bolu’muza gelecek. İki gün sürecek yarışlar Çakmaklar’da bulunan özel olrak hazırladığımız parkurda gerçekleştirilecek. Tüm sporseverleri davet ediyor ve bu heyecana ortak olmaya bekliyoruz” dedi.