2022 Edip Yaşar Kurtoğlu Extreme Kupası üçüncü yarışı, 12-13 Kasım tarihlerinde 15 araç ve 30 sporcunun katılımıyla 4×4 OSM İstanbul Alternatif Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından gerçekleştirildi. Pendik Belediyesi ve Emsey Hospital katkılarıyla Pendik’te özel olarak hazırlanan parkurda koşulan yarış, iki gün boyunca kalabalık bir seyirci kitlesi tarafından ilgi ve heyecanla takip edildi.

Konvansiyonel şasesi üzerinde değişiklik yapılmamış araçlar sınıf olan TR1 sınıfında, Adem Tutar-Onur Yılmaz birinci olurken, Adnan Ofluoğlu-Zafer Taştekin ikinci, Şencan Özkurt-Can Özkurt da üçüncü olarak podyuma çıktılar. Özel olarak hazırlanmış şaseye sahip araçların sınıf TR2 sınıfında ise, Oğuz Kağan Öztürk-Şenol Coşkun birinciliği elde ederken, Ömer Çelikten-Adem Yılmaz ikinci ve Atilla Çakır-Gökhan Yalçın da yarışı üçüncü sırada tamamladılar.

Ülkemizde bu sezon hayat geçen offroad branşının yeni dalı extreme’de sezonun dördüncü yarışı, 10-11 Aralık tarihlerinde İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından İstanbul’da gerçekleştirilecek.