Borusan Otomotiv Motorsport’un genç sporcusu Ali Türkkan, sezonun bitimine bir yarış kala 2017 Türkiye Pist Super Grup Şampiyonluğu’nu matematiksel olarak ilan etti.

Sezon başından beri Türkiye Pist Şampiyonası'nda start aldığı tüm yarışlarda en hızlı tur zamanlarına imza atan, centilmence mücadelesi ve her yarış kazandığı tecrübelerle bir adım daha ileriye giden genç yetenek, hem takımı Borusan Otomotiv Motorsport’un, hem de tüm izleyenlerin büyük övgüsünü ve desteğini kazandı.

Yarış sonunda Ali Türkkan: ‘’Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarıştığım ilk senemde sezonun bitimine bir yarış kala matematiksel olarak Türkiye Şampiyonluğumu ilan etmek mutluluk verici. Rekabetçi bir sezon geçirdik, şampiyonaya katılarak değer katan tüm sporcuları ve takımları tebrik ediyorum. Bana güvenerek  BMW 320si gibi son derece profesyonel bir yarış otomobili ile yarışmama olanak tanıyan takımım Borusan Otomotiv Motorsporta, BOM mekaniklerine, tüm operasyonu yöneten BOM kadrosuna, tecrübelerini benimle her fırsatta paylaşan gelişimime katkı sağlayan İbrahim Okyay ağabeyime ve son olarak tüm bu başarının mimarı, bana hep inanan, güvenen ve destek olan TOSFED başkanımız Serkan Yazıcı ağabeyime çok teşekkür ederim’’ diyerek duygularını dile getirdi.

Takım sorumlusu İbrahim Okyay ise: ''Ali sezon başında takımımızda yarışmaya başladığında henüz 17 yaşındaydı. BOM genç yetenek programımız 2018 sezonu için planlanmıştı, ancak TOSFED Başkanımız Serkan Yazıcı’nın desteği ve yönlendirmesi ile bu yıl Ali’ye şans tanımak istedik. Ali, ilk yarışından itibaren bizleri çok etkiledi. İnanıyorum ki harika bir gelecek ve motor sporları kariyeri onu bekliyor olacaktır. Biz de takım olarak Ali’ye yeni sezonda da elimizden gelen desteği vermek için çalışacağız. Henüz resmi olarak şampiyon olduk diyemeyiz. Şampiyonluğu matematiksel olarak kazandık ancak son yarışta start almalı ve Türkiye Pist Şampiyonası kuralında belirtildiği gibi şampiyonanın tüm yarışlarına katılma zorunluluğunu yerine getirmeliyiz. Bunun için 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek şampiyonanın son yarışlarını bekliyor olacağız.'' diye konuştu.