Rotax Max Challenge Euro Trophy 2020 sezonu öncesinde antrenman amacıyla İspanya Campillos’ta Rotax Winter Cup’ta mücadele eden Türk sporcu Ehad Türker, tecrübe kazanmaya devam ediyor.

21-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen kupanın sıralama turlarında 78 pilot arasında 10. zamanı, kendi grubunda ise 3. zamanı kaydeden temsilcimiz, eleme yarışlarını ilk 4’te bitirerek topladığı puanlarla yarı final yarışına 12. sırada başlamaya hak kazandı.

İsveç, Portekiz, Belçika gibi ülkelerden şampiyon pilotların yer aldığı yarı final mücadelesinde, en hızlı 3. tur zamanını kaydeden Türker, yarış sırasında yaşadığı kaza sonucu aracının hasar alması nedeniyle pite girmek zorunda kaldı ve seansı tamamlayamadı. Bu talihsizlik sonucu final yarışında son sıradan başlamak zorunda kalan 16 yaşındaki genç sporcu, 15. sıraya kadar yükseldiği finalde, rakipleri arasında meydana gelen bir kaza nedeniyle pozisyon kaybederek 22. sırada finiş görebildi.

Belçika, İtalya, İngiltere ve Almanya’da koşulacak 4 yarıştan oluşan RMC Euro Trophy 10-12 Nisan tarihlerinde Belçika’nın ünlü Genk pistinde koşulacak ilk yarış ile başlayacak.