Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olan 29. Obel Civata Ege Rallisi, yönetici ve sporcuların katılımıyla Euphoria Aegean Resort & Spa Hotel’de gerçekleşen basın toplantısı ile medya mensuplarına tanıtıldı.

Öncelikle sözü Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) Başkanı Özer Yüce aldı. Başkan Özer Yüce konuşmasında, etaplar ve yarışın genel hatları hakkında bilgi verdi. Rallinin 107,25 km özel etap olmak üzere toplamda 258,78 km koşulacağını ve 62 araç ile 124 sporcunun katılımıyla heyecan dolu bir rallinin bizleri beklediğini belirtti. Organizasyon sponsorların ve kamu kurumlarının desteklerinin büyük payı olduğundan bahsederken, bu sporun gelişimine ve organizasyonun gerçekleşmesine katkılarından dolayı gerçekleşmesinde desteği olan Obel Cıvata ve Dap Yapı firmalarına teşekkür etti.

Konuşmasının ardından Özer Yüce sözü Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkan Yardımcısı Ömer Tolon’a bıraktı. Tolon konuşmasında; Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emekleri bulunan Ege Otomobil Sporları ailesine, destekçi kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini sundu. Ömer Tolon’un ardından sözü alan TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya; Türkiye Ralli Şampiyonası açılış yarışı olmasından dolayı Ege Rallisi’nin öneminden bahsederek, sözlerini takımlara ve sporculara başarılar dileyerek sonlandırdı. Son olarak sözü alan 2018 Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova; 18.kez katıldığı Ege Rallisi ve parkurlarından büyük keyif aldığını dile getirdi ve Ege Rallisi’nden iyi bir sonuçla ayrılarak sezona iddialı bir başlangıç yapmak istediğini belirtti.

Basın toplantısına; 5 kez Türkiye Ralli Şampiyonluğu kazanan Yağız Avcı, 2 sene aradan sonra Türkiye Ralli Şampiyonasına geri dönen Murat Bostancı, ilk kez 4 çeker araç ile Türkiye Ralli Şampiyonasını takip edecek olan Buğra Banaz, geçen sezonun üçüncüsü Kıbrıslı sporcu Deniz Fahri ve yine Kuzey Kıbrıs’tan takım arkadaşı Bora Manyera, ilk kez bir rallide start alacak olan 2017 Türkiye Pist Süper Grup Şampiyonu genç pilot Ali Türkkan ve Zafer Vatansever Ralli Kupası’nda yarışacak olan İzmirli sporcular Ayhan Germirli ile Mustafa Nazik katılarak organizasyonla ilgili açıklamalarda bulundular.