Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından Ege Asal Metal sponsorluğunda düzenlenen 2019 Ege Kupası‘nın ödül töreni, 11 Şubat Salı akşamı İzmir Mavişehir’de yapıldı. TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ile Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın da katıldıkları tören AYOSK Başkanı Mithat Diker’in açılış konuşmasıyla başladı.

Toplam 5 kategoride 15 sporcunun ödül aldığı gecede ilk olarak, teşekkür plaketleri sunuldu. Kategori 1’de Kuvvet Erim birincilik, Yasemin Erikli ikincilik, Serdar Sarıduman üçüncülük kupalarına kavuşurken, Kategori 2’de deneyimli pilot Mithat Diker birinci, Ali Çatalbaş ikinci Hasan Karaömer’de üçüncü olarak podyumda yer aldı. Bahadır Sevinç, Kategori 3 de birincilik kupasını kaldıran isim olurken, Ali Paker ikinci, Erdal Oral da üçüncü olarak podyumu tamamlayan isimler oldular. Kategori 4 de kupaya İstanbul’dan katılan Engin Berkan birinci, Merve Akyıldız ikinci Duhan Erhan Alşan üçüncü olarak kupalarını aldı. Kadınlar kategorisinde Yasemin Erikli birinci , Merve Akyıldız ikinci olarak ödüllerini alırken, kupanın istikrarlı yarışmacısı Özlem Dalan üçüncülük kupasını havaya kaldırdı.

Davetliler tarafından büyük beğeni toplayan ödül gecesi Neva Edizel’in canlı performansı eşliğinde geç saatlere kadar devam etti.