Mithat Diker’in başkanlığında Ege’de otomobil sporlarını tanıtmak, sevdirmek ve geliştirmek için faaliyet gösteren Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK), geleneksel 2019 Ege Kupası’nın son ayağı olan tırmanma yarışını Koçarlı Belediyesi katkıları ile 09-10 Kasım tarihlerinde Aydın’ın Koçarlı ilçesinde yeni bir parkurda gerçekleştirecek.

Aydın’ı tepeden gören Adnan Menderes Kent Ormanı içinde kalan toprak zeminli yolda, iki çıkış olarak koşulacak olan yarış 09 Kasım Cumartesi günü saat 16:00’da Koçarlı Cumhuriyet Meydanı’ndan verilecek seremonik startla başlayacak. Start öncesinde saat 14:00’de yapılacak etkinlik açılışının ardından, halk oyunları gösterileri ve kortej geçişi gerçekleştirilecek. Yarış etkinlikleri kapsamında her iki gün de yapılacak yamaç paraşütü gösterileri organizasyona ayrı bir renk katacak.

10 Kasım Pazar günü sabah 09:30’da başlayacak antrenmanların ardından, yarışın ilk çıkışı saat 13:00 de ikinci çıkışı ise saat 15:00 de başlayacak. İlk kez kullanılacak olan 4.5 km’lik toprak parkurda koşulacak olan Koçarlı Tırmanma yarışının servis alanı ise Adnan Menderes Ormanı, Dedeköy Yamaç Paraşütü Atlama Pisti’nde kurulacak. Ralli sporuyla ilgilenen ve 1989’da lisanslı olarak ralliye başlayan Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in de start alacağı yarış, saat 17:00 de Koçarlı Orman Restoran’da yapılacak ödül töreni ile son bulacak.