Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Belediyesi tarafından desteklenen Tarihi Batı Anadolu Rallisi, 24-26 Mayıs tarihlerinde Bodrum yarımadasında gerçekleştirilecek. 

Organizasyon 24 Mayıs Cuma 17:00´da  Bodrum’da yaşayan Otistik Çocukların birbirinden değerli ve herbiri döneminin efsanesi olan 30’un üzerinde Klasik Otomobilin Bodrum Yarımadası Turu atmaları ile başlayacak. 

En eskisi 1940 model olan bu otomobillerle çok farklı bir deneyim yaşayacak Otistik Çocuklarımız, Şehir turundan sonra, otomobillerle birlikte Bodrum meydanına gelecek. Bodrumlu klasikseverlere görsel bir şölen yaşatacak organizasyon, iki gün ve toplam 500 km. koşulacak. Ralli, tamamı trafiğe açık alanda ve kurllara uygun olarak Bodrum Yarımadası içinde Yalıkavak, Ortaca, Turgutreis, Göltürkbükü’nde gerçekleşecek.

Bodrum halkının da merakla beklediği rallinin ödüller 26 Mayıs Pazar günü Seagarden Oteli’nde sahiplerini bulacak. Rallinin en ilginç ve hoş yanı ise, ödülleri Otistik Çocukların kendi elleri ile hazırlamaları olacak. Rallinin aynı zamanda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) düzenlediği şampiyonanın 2. Ayağı olma özelliği de var. 

Bu organizasyonun en büyük hedefi ebeveyn ve çocukları ortak bir hobide buluşturabilmek. Zira günümüz gençlerinin ortak tutkusu olan hız klasik otomobillerle sevgi ve meraka dönüşüyor.

Bodrum Ticaret Odası Üyesi Hüseyin Nail Sağat” Çağımızda gençlerin ve çocukların ebeveynleriyle ortak bir hobide buluşması oldukça zor, fakat bu rallilerde ailelerin çocukları ile nasıl bir hedef için mücadele ettiğini görmek hepimizi çok mutlu ediyor” açıklamasını yaptı…

Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Saydun Gökşin ise “Bodrum, artık farklı bir kimlik kazanıyor ve bizler bu tarihi otomobillerle Bodrum’un tarihi kimliğine katkıda bulunabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.