Yıllara meydan okuyan, yeni nesil otomobilleri kıskandıran tasarımlarıyla göz dolduran Klasik otomobiller ikinci kez Anadolu yollarına çıkacak.

Döneminin efsane otomobilleri 25 – 26 Temmuz’da Aksaray 2. Ihlara Rallisi’nde start alıyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez organize edilen yarışta birbirinden güzel klasik otomobiller halkın yoğun ilgisini çekmişti. Bu yıl 30’dan fazla klasiğin rekabetine sahne olacak yarış yine tarih ve kültür mirasını içeren çok özel bir güzergahta gerçekleşecek.

Aksaray Belediyesi Ihlara Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında Newart Media tarafından organize edilen yarış, izleyicilere otomobil tutkusu ile tarihi ve kültürel turizm mirasını birleştiren görsel bir şölen sunacak. Aksaray Belediyesi’nin misafirperverliği ile bu yıl daha çok ilgi görmesi beklenen organizasyon, farklı illerden gelen çok sayıda antika otomobil meraklısını ağırlayacak.

25 Temmuz Cumartesi günü saat 13:30’da kent meydanından verilecek startın ardından ilk gün 120km’lik parkurda koşulacak. Günün son etabında ise yarışmacılar Aksaray Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Hatıra Ormanı’nda kendi isimlerine ait fidanları dikerek örnek bir sosyal sorumluluk ortaya koyacaklar. Yarışın ikinci günü; Helvadere, Belisırma, Ihlara ve Selime gibi önemli tarihi bölgeleri içeren 140km’lik güzergah ile son bulacak. 26 Temmuz Pazar günü saat 16:00’da Aksaray Kent Meydanı’nda yapılacak ödül töreni ile dereceye giren yarışmacılar kupalarına kavuşacaklar.