Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü (DOSOD) tarafından Düzce Valiliği ve Düzce Gençlik Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 2022 TOSFED Baja Kupası’nın 4. ve son ayağı Baja Prusias başarılı bir organizasyonla geride kaldı.

17 Aralık Cumartesi günü Fındıklı Aksu’da yer alan 53,5 kilometre uzunluğundaki Ferdi Kılıçoğlu etabını iki kez geçen ekipler, pazar günü de Yahyalar mevkiinde belirlenen 48,65 kilometre uzunluğundaki Şampiyon Düzce Spor etabını iki kez geçerek zorlu yarışı tamamladılar. İki gün süren zorlu yarış sonunda SSV kategorisinde Can-Am Maverick X3 ile yarışan ekiplerden Diren Üykü – Baran Aşkın ilk sırayı elde ederken, Yağız Birinci – Ali Emre Yılmaz ikinci ve İsrafil Akyüz – Timur Sancak de üçüncü olarak podyuma çıktılar.

Otomobil kategorisinde ise Suzuki Grand Vitara ile Murat Kamil Altun – Tuvana Sayar genel klasman ve sınıf 2 birinciliğini kazanırken, Toyota Hliux ile Bener Baş – Selçuk Akkafa ikinciliği ve Sınıf 3 birinciliğini,  Land Rover Defender ile Tarık Gökbay – Osman Metin de üçüncülüğü ve sınıf 4 birinciliğini elde etti.